Kadınlar için Makyaj ürünleri nelerdir

Kadınlar için Makyaj ürünleri nelerdir

Son 100 yıl içinde, kozmetik ürünleri hızlı buluşlar ve hızlı moda değişiklikleri ile beslenen Rönesans aldı. Piyasadaki ürünleri binlerce ve binlerce ile, kozmetik ve makyaj birkaç farklı türde ayrılabilir. İşte onlar:

Tozlar : En yaygın ve kolay makyaj form kullanmak. Mısır ve Mezopotamya’nın eski uygarlıklarda kullanılan başladılar ve günümüz karşılıkları farklı değildir. Hammaddelerden öğütülmüş kadar ince toz bugün de bize çok ve çeşitli deri hastalıkları ile bize yardımcı olmak için kullanılır.

Jelleri : Jel bugün birçok kozmetik ürünler, şampuanlar, vücut yıkama, tıraş ürünleri ve diş macunu olarak kullanılan kalın sıvı maddelerdir.

Süspansiyonlar : kozmetik ürünleri Bu tür diğer ürünler uyumsuz maddeler aşmak için ya da kaldırmak için kullanılır. Bazen görünür parçacıklar ile şeffaf. Güneş kremi, şampuan, el yıkama Süspansiyonlar örnektir.

Sopa gibi rujlar ve deodorant Bazı kozmetik ürünleri en iyi doğrudan elimizle onlara dokunamaz olursak kullanılır. Bu nedenle, açılabilir ve o zaman vücuda deri karşı sürtünme tarafından uygulanan katı kaplarda paketlenir.

Bu kozmetik ürünler son derece kalın, sık ya da iyileşmek cilt ve saç korumak için kullanılan merhem/ Yapıştırır. Genellikle onları herhangi bir su içermez ve dokunmak çok yapışkan ve yağlı olabilir.

Losyonlar : Losyonlar, merhemler ve macunlar daha az yağlı, birçok durumlarda kullanılabilir. Hızlı olmasını sağlar ve kolayca cilde uygulanan yağlı ve yapışkan değildir. Losyonlar en yaygın örnekler, deri nemlendirici ve güneş kremleri vardır.

Kapsül/tablet/kek : Birçok kozmetik ürünleri bastırdı ve yüz fırçalar ve boya sopa ile uygulanan ikinci olabilir istenen forma kalıp toz şeklinde yapılır. Genellikle göz farı, yanak gölge ve diğer yüz tozlar bu şekilde paketlenir.

Astarlar, vakıflar ve kapatıcılar –Kapatıcılar ciltte düzensizlikler, bu gözenekler, lekeler, pigment lekeleri, yaraları ve lekeleri gibi maske için kullanılan (tozlar veya macunlar) ürünlerdir. Diğer taraftan astar ve temelleri daha iyi diğer kozmetik ürünleri emer ve daha uzun tutun cilt hazırlamak için kullanılır.

Ayrıca, makyaj ürünlerinin kullanım alanı ile ayırt edilebilir:

Dudaklar : Ruj, dudak parlatıcısı, dudak kalemi, dudak dolgunlaştırıcı, dudak kremi, dudak kremi, dudak astar, dudak güçlendiriciler.

Gözler Maskara, rimel astar, göz farı, göz astar, kirpik yapıştırıcı, kirpik kıvırıcı

Kaş – Kaş kalemler, kremler, mumlar, jeller ve tozlar

Tırnaklar – Tırnak cilası, tırnak parlatıcısı

Yüz yüze tozlar, vakıflar, astarlar, kapatıcılar, allık, pudra, bronzer, ayar sprey, kontur toz/krem

25 Mayıs 2017 - 22:48

Admin

142 views

0 Yorum

Benzer yazılar

  Son dakika… Ayla’nın manevi babası Kore Gazisi’nin eşi de hayatını kaybetti

  08 Aralık 2017

  15 views

  Son dakika… Ayla’nın ma..

  Hikayesi Ayla filmine konu olan ve dün hayatını kaybeden Kore Gazisi Emekli Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin eşi Nimet Dilbirliği, eşinin acısına...

  WebMaster Kanalı

  27 Temmuz 2017

  170 views

  WebMaster Kanalı

  Değerli Web Masterlerimiz, GuLChat sunucumuz da sizlerin sitelerinizin analizi ve seo analizinizi yapmanız için WebMaster Kanalımız mevcuttur. Site Analizi,Seo...

  Mobil Arkadaşlık Ortamı

  04 Temmuz 2017

  130 views

  Mobil Arkadaşlık Ortamı

  Mobil Arkadaşlık Ortamı güzel dostluklar içersin de olduğu zaman bir hayli keyiflidir. Günümüz de eski zaman dan bu yana teknoloji sürekli yenilenmekte...

  Özgün Makale

  15 Haziran 2017

  176 views

  Özgün Makale

  Sohbet Sitelerinde en önemli olanlardan bir şeyde makaledir, makale yazmak özgünlük isteyen şeydir herhangi bir yerden alınmaması ya da başkalarının emeklerini...


gulchat.net Türkiyenin En kaliteli sohbet sitelerinden birisi, Hemen online sohbete katılabilır
onlarca kişiyle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yararlı Linkler

 • GuLChat
 • Chat Odaları
 • Sohbet'e Giriş
 • Mobil Chat Sohbet'e Giriş
 • Monster High Oyunları Giriş