Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

En Enterasan 10 Şarkı

En Enterasan 10 Şarkı

Gangam Sty`ler Pineapple Pen`ler derken dünyayı kasıp kavuran bu enteresan şarkıları uzun süre sosyal medyada izledik ve paylaştık. Bir gerçek daha var ki dünya bu trende yeni gerçekten, biz türkiye olarak zaten bu şarkılara taş çıkaracak enteresanlıkla bir çok çalışmaya yıllardır maruz kalmıştık. Bundan hareketle zamanında hayatımıza giren bazı enteresan çalışmaları sizleri için derledim.

1.) Petek Dinçöz  – Foolish Casanova

Tarkan`ın daha ingilizce albümün ne olduğunu bilmediği yıllarda karşımıza çıkan Petek Dinçöz, bu teenage eseriyle Avrupada`ki müzik listelerinde bile 95. sıralara kadar yaklaşmıştı.

2.) Mustafa Topaloğlu – Abu Çi-Çi

Uzaylılara kafayı bir ara fena takan Mustafa Topaloğlu, o sıralar izlediği bilim – kurgu filmlerinden fazla etkilenerek böyle bir çalışma hazırlamıştı. Efsaneler arasında yerini hala koruyor.

3.) Barbaros Hayrettin – Ben Sizin Babanızım

Daha çok yöresel türkü tadında şarkılarıyla “Tarak” adında bir albüm hazırlayan Barbaros Hayrettin, albümdeki “Ben sizin aganızım” temalı 90-60-90 şarkısını Ben sizin babanızım`a çevirerek o dönem enteresanlıkla bir devrim yaratmıştı.

4.) Tuğba Ekinci – Condom

Bu şarkının hala viral olduğunu düşündüğümden üzerinde daha fazla yorum yapmak istemiyorum.

5.) Behzat Uygur & Süheyl Uygur – Abdulkadir

Haftasonlarımızın şahanesi uygur kardeşler, eğlence amaçlı yaptıkları bu şarkının belki de bu denli hafızalara kazınacağını tahmin etmiyorlardı.

6.) Ayşe Hatun Önal – Çeksene Elini

Günümüzde yaptığı başarılı şarkılarla listelerde zirveye çıkan Ayşe Hatun Önal`ın geçmişinden böyle bir şarkıda geçmişti.

7.) Mustafa Topaloğlu – Obama

ABD Başkanı Barack Obamay`a gönderdiği bu şarkıyla ülkemizi temsil eden Mustafa Topaloğlu`nu bu listeye ikinci kez koymadan edemedim.

8.) Ajdar – Çikita Muz

Listenin başından beri acaba ne zaman çıkacak, yoksa unuttu mu? diye kaygılandığınızı biliyorum. Bu nedenle sizleri daha fazla bekletmeden Ajdar`ımızıda yerleştirelim.

9.) Mustafa Sandal – Metro

İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin geleceğe gönderdiği bir viral çalışması da olabileceğini düşündüğümüz bu enteresan çalışmada, Mustafa Sandal`ın zamanında açılan Taksim-Levent metrosuna olan sevgisine denk gelebilmek mümkün.

10.) Faruk K – Honki Ponki

Türkiye`de her köşede Lunapark`ların olduğu, en eğlenceli yıllardan arda kalan güzel bir hatıra ile noktalayalım.

Eğer sizlerinde aklına gelen enteresan çalışmalar varsa yorum olarak paylaşabilirsiniz.

 

 

Admin 665 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50