Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Bir Gün Önce Düğün, Bir Gün Sonra Cenaze! İzmir, Kaza Kurbanlarını Uğurluyor

Bir Gün Önce Düğün, Bir Gün Sonra Cenaze! İzmir, Kaza Kurbanlarını Uğurluyor

Marmaris’te uçuruma devrilen midibüste yaşamını yitirenlerin hikayeleri yürek dağladı. Kazada hayatını kaybeden Fatma Sevindik ve Hatice Güllü’nün 1 gün önce düğünde eğlendikleri ortaya çıktı.

 

Muğla-Marmaris karayolunda 24 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında kuzenleri Fatma Sevindik ve Hatice Güllü’yü kaybeden İzmir Buca‘da yaşayan Gönül Dişsiz, tura son anda gitmekten vazgeçtiğini belirterek, “En son düğünde görüştük. Birlikte eğlenmiştik. Bugün Anneler Günü ama acı bir Anneler Günü” dedi.

AİLELER CENAZELERİNİ TESLİM ALDI

Anneler Günü gezisi için İzmir Buca‘dan Marmaris‘e giden 34 kişilik grubu taşıyan tur otobüsü dün (Cumartesi) virajı alamayıp 30 metreden düşünce üçü erkek 21’i kadın 24 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Gözü yaşlı aileler bugün cenazelerini teslim aldı.

“MAHALLE TURLARINDAN VAZGEÇİLSİN”

Kazada ölen Sultan Karadağ‘ın arkadaşı Fahriye Aras, Karadağ‘ın bir hastanede temizlik işçisi olarak çalıştığını, kendisini de geziye davet ettiğini ancak çocukları ziyaretine glediği için gitmediğini belirterek, mahalle arasında düzenlenen bu tür turların denetimsiz olduğunu ileri sürdü ve şöyle dedi:

“Çok iyi arkadaştık, hastenede temizlik işçisi olarak çalışıyordu. Geziye beni de çağırmıştı ama çocuklarım burada olduğu için gitmedim. Böyle mahalle arası düzenlenen turlardan vazgeçilsin ya da denetlensin. Bu kazada kesin ihmal var. İhmal olmasa bu kadar ölüm olmazdı. Ben de daha önce böyle turlara katıldım ama mahalle arasında düzenlenen tur değildi. Başımız sağ olsun” dedi.

“ANNELER GÜNÜ’NDE ANNESİZ KALDI”

Kazada ölen Sultan Karadağ‘ın kızı Beyza karadağ‘ın kazadan yaralı olarak kurtulduğunu vurgulayan arkadaşı Ayla Karakılıç, beyza’nın Anneler Günü‘nde annesiz kaldığını vurgulayarak, “Sultan’la çocuklarımızdan dolayı arkadaştık. Şimdi ben bu durumu çocuğuma nasıl anlatacağım, bilemiyorum. Bizi de geziye davet etmişti ama gitmedik. benim gelemeyeceğimi öğrenince kızımın glemesi için ısrar etti etti hatta ‘o zaman kızın gelsin, Beyza ile iyi vakit geçirirler’ dedi. Ben çocuğumu göndermedim. İyiki göndermemişim. Sultan’la her gün görüşüyorduk şimdi kızı Beyza yaralı. Kızı Anneler Günü‘nde annesiz kaldı” dedi.

ŞOFÖR AYRI CAMİDEN

Üç cenaze Çanakkale‘ye gönderilirken Şoför Sertbaş’ın cenazesinin Öğle Namazı’nda diğer cenazelerden farklı Kaynaklar Merkez Cami’nde kılınacak cenaze namazıyla toprağa verileceği öğrenildi. Diğer cenazeler öğle namazında Eyüp Sultan Cami’nde ikindi namazında Yaylacık Cami’nde toprağa verilecek. İkinci namazı’ndaki cenaze körenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun, her iki camideki cenaze törenine de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya’nın katılacağı öğrenildi.

ÜÇ KIZ KARDEŞİN ACI HİKAYESİ

Kazadan sonra acının düştüğü Yaylacık Mahallesi’ndeki evlerden feryatlar yükseldi. Her birinin ayrı hayat hikayesi olan 24 candan en dikkat çekenler ise üç kız kardeşin yaşattığı acı oldu. Birlikte eğlenmenin hayalini kuran kardeşlerden iki çocuk annesi Fatma Sevindik ve bir çocuk annesi Hatice Güllü hayatını kaybetti, kardeşleri bir çocuk annesi Bahar Sinur ağır yaralandı. Üç kardeşten geriye kazadan yarım saat önce verdikleri molada turdaki diğer yolcularla ve kendilerini çektikleri mutluluk fotoğrafları kaldı. Üç kız kardeşin, geziden bir gece önce yakınlarının düğününde de bir arada oldukları öğrenildi. Bahar Sinur’un, üç kız kardeş çektirdikleri fotoğrafları üzerine kalp çizip sosyal medya hesabında yayınladığını gören yakınları ise gözyaşlarına boğuldu. Geziye üç yakınıyla gitmekten son anda vazgeçen ölen üç kız kardeşin kuzeni Gönül Dişsiz, ‘Biz de aynı otobüste olacaktık ama son anda vazgeçtik. Bel ki bizde hayatımızı kaybedebilirdik. Ölen kız kardeşler yakınlarım. Çok mutluluklardı. Anneler gününü mutlu kutlamanın hayalini kuruyorlardı. Ama olmadı” dedi.

BİR GÜN ÖNCE DÜĞÜN BİR GÜN SONRA CENAZE

İzmir Buca‘da, Muğla-Marmaris karayolunda 24 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından hüzün hakim. Yaylacık Mahallesi sakinleri, cenazeleri gözyaşları ile karşılarken, kimi yakınını kaybettiğini, kimi de tura son anda gitmekten vazgeçtiğini söyledi. Acı kazada kuzenleri iki çocuk annesi Fatma Sevindik ve bir çocuk annesi Hatice Güllü’yü kaybeden, diğer kuzeni Bahar Sinur da yaralı olan Gönül Dişsiz, “Ben, Şehnaz Dişsiz ve Nergis Gülbak, son anda tura gitmekten vazgeçtik. Nedenini bilmiyoruz ama gitmedik. Hepsi kuzenimdi. En son kuzenimin oğlunun düğünde görüşmüştük. Birlikte eğlenmiştik. Gece birlikteydik, sabah da hayatlarını kaybettiler. Çok güzel şeyler konuşmuştuk. ‘Erkenden kalkıp valiz hazırlayalım’ dediler. ‘Siz neden gelmiyorsunuz? Çok eğleneceğiz’ dediler ama biz istemediğimizi söyledik. Gelmemizi çok istediler ama sanki içimize bir şey doğdu ve gitmedik. Bugün Anneler Günü ama acı bir Anneler Günü. Çok genç yaşta gittiler” diye konuştu.

“EVİMDE BADANA OLDUĞU İÇİN TURA GİTMEDİM”

Öte yandan, bugün cenaze namazları kılınacak olan bazı vatandaşların da cenaze araçları evlerinin önüne getirildi. Mahalleli sokağa çıkarak hayatını kaybeden komşuları için dualar ederken, kadınlar gözyaşları döktü. Ayşe Kolcu’nun bir yakını sinir krizi geçirdi. Kazada hayatını kaybedenlerden iki çocuk annesi Ayşenur Namlıerkan’ın komşusu Rabia Solanıgir, “Karşı komşum elimizde büyümüştü. İki gün önce balkonda torunumu görüp sevmek istedi. Tura gideceklerinden haberim yoktu. Haberim olsaydı belki ben de giderdim. Allah günahlarını affetsin. Bir oğlu bir kızı var. Kızı Yasemin hastanede yaralıymış. Kendisi de hayatını kaybetti. Allah kızına şifa versin” derken, İlknur Bayır isimli komşusu ise, “O benim çocukluk arkadaşımdı. Beraber büyüdük. Hiç ayrılmamıştık. Daha önce ben de turlara gittim ama bu sefer evimde badana işleri olduğu için gitmedim” ifadelerini kullandı.

Admin 167 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50