Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Dünyanın en küçük bilgisayarı!

Dünyanın en küçük bilgisayarı!

Dünyanın en küçük bilgisayarı!

Dünyanın en küçük bilgisayarı olarak da düşünebileceğiniz FriendlyARM NanoPi Neo Plus2 geliştirici kartı, Nesnelerin İnterneti projelerinize güç vermek üzere hazır. İşte, Raspberry Pi alternatifi olarak sunulan donanımın özellikleri

NanoPi geliştirici kartlarının üreticisi FriendlyARM tarafından Raspberry Pi karşısına rakip çıkacak NanoPi Neo Plus2 modeli duyuruldu. NanoPi Neo Plus2, Nesnelerin İnterneti için dikkat çekici bir seçenek olmak hedefinde.

NanoPi Neo Plus2, 15 dolarlık 40 mm x 40 mm ölçüleriyle kurabiye ebatlarındaki NanoPi Neo 2’nin güncellenmiş hali olarak lanse ediliyor. Neo 2’de 64 bit Allwinner H5 işlemci, 512 MB RAM ve tek USB portunun yer aldığını da not olarak düşelim.

25 dolarlık NanoPi Neo Plus2 ise, 52 mm x 40 mm ölçüleriyle biraz daha büyükken iki adet USB portu sunuyor. Yine H5 dört çekirdekli A53 ARM Cortex işlemcinin yer aldığı üründe 1 GB RAM ve 8 GB eMMC depolamaya yer verilmiş. Ek olarak üründe Gigabit Ethernet bulunması, NanoPi Neo Plus2’yi Raspberry Pi 3’e göre kağıt üstünde daha üstün kılıyor. Fiyat tarafındaysa Raspberry Pi yine önde. Güç için microUSB portu, microSD slotu, dahili Wi-Fi ve Bluetooth diğer detaylar arasında.

Bakalım UbuntuCore 16.04 ve Debian destekli NanoPi Neo Plus2 rakipleri karşısında nasıl bir satış grafiği elde edecek?

 

hürriyet

 

 

Admin 193 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50