En az üç neslin ezbere bildiği şarkılar

En az üç neslin ezbere bildiği şarkılar

En az üç neslin ezbere bildiği şarkılar

Anne ve babanız, siz ve eşiniz, çocuklar ile arabada seyahet ediyorsunuz. Radyoda bir şarkı çalmaya başlıyor ve arabadaki herkes yüzünde gülümseme ile bu şarkıya eşlik ediyor. Sonra düşünmeye başlıyorsunuz hepinizin bildiği başka hangi şarkılar olabilir diye. Biz size yardımcı olalım.

1- Tarkan – Acayipsin 
Babam nereden bilsin bu şarkıyı diye düşünmeyin. 90’larda yaşanan o çılgınlık elbetteki bir yerlerden kulaklara çalındı. Star olmanın manası da bu oluyor. Hiç beklemediğiniz birinden de duyabileceğiniz bir şarkıya sahipseniz sırtınız yere gelmez.

2- Orhan Gencebay – Batsın Bu Dünya 
1973 yılında piyasaya çıktığında büyük bir başarı yakalayan şarkıyı günümüz gençliğinin de ezbere bildiğini düşünürsek, listemizin başlığına en iyi uyan şarkılardan biri olduğu konusunda emin olabiliriz.

3- Barış Manço – Arkadaşım Eşşek 
Barış Manço’nun dillere pelesenk olmuş birçok şarkısı gibi Arkadaşım Eşşek de herkes tarafından bilinir. Bir çocuk şarkısı sanılmasına karşın pastoral bir özlemi dile getiren sözleriyle Manço’nun dehasının örneklerinden biridir. Bir yerde duyarsınız ve söylemeye başlarsınız, herkes gibi.

4- Safiye Ayla – Çile Bülbülüm 
Bir nevi eğlence ortamlarının milli marşı sayılabilecek bu klasik eserin bu kadar yaygın bilinmesinin nedenlerinden biri de Duman’dan Bülent Ersoy’a kadar birçok defalar yorumlanmış olmasıdır.

5- Ajda Pekkan – Kimler Geldi Kimler Geçti 
Geldik Türk müziğinin süperstarına. Sadece Ajda Pekkan ismi bile bizler için çok şey ifade eder. İmajı, güzelliği, sesi ve şarkılarıyla her neslin hafızasına kazınan Pekkan’ı beğenmeyen bu arabadan insin.

6- Kalamış – Münir Nurettin Selçuk 
Bir başka Çile Bülbülüm örneği daha diyebileceğimiz şarkıyı bizler eller havaya olarak söylerken, anne ve babalarımız üstat Münir Nurettin tarafından dinleme şansına sahiptiler. Yeni neslin güncel youmlarını dinleyerek aramıza katılmasıyla, tatlı huzur hepimize sirayet ediyor.

Kaynak: Doğan Burda

 

18 Temmuz 2017 - 01:13

Admin

802

0 Yorum

Benzer yazılar

  Bıçak değdi mi

  07 Aralık 2017

  1.377

  Bıçak değdi mi

  Genç şarkıcının bu görüntüsü kafaları karıştırdı. Israrla “kalçama implant yaptırmadım, spor ve doğru beslenme sayesinde böyle görünüyonum”...

  Arka Sokaklar’da Hüsnü’nün sevgilisine bakın işte sürpriz isim.

  11 Kasım 2017

  1.451

  Arka Sokaklar’da Hüsnü’..

  11 yıldır Kanal D ekranlarında kesintisiz yayınlanan ve çok sevilen Arka Sokaklar geçen sezonki sezon finali ile herkesi ağlatmıştı. Özgür Ozan yani...

  Tezgahtarlık yaptığı Mağazada

  25 Temmuz 2017

  744

  Tezgahtarlık yaptığı Mağazada

  Tezgahtarlık yaptığı Mağazada, Hande Yener, henüz meşhur olmadan önce 1993’te tezgahtar olarak çalıştığı mağazada yeni şarkısının klibini...

  Sırf bu yüzden bıraktım

  22 Temmuz 2017

  783

  Sırf bu yüzden bıraktım

  Sırf bu yüzden bıraktım.. Murat Boz, Burak Özçivit ve Aslı Enver’in rol aldığı “Kardeşim Benim” filminin ikinci için start verildi. Enver bu kez...


gulchat.net Türkiyenin En kaliteli sohbet sitelerinden birisi, Hemen online sohbete katılabilır
onlarca kişiyle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yararlı Linkler