Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

En az üç neslin ezbere bildiği şarkılar

En az üç neslin ezbere bildiği şarkılar

En az üç neslin ezbere bildiği şarkılar

Anne ve babanız, siz ve eşiniz, çocuklar ile arabada seyahet ediyorsunuz. Radyoda bir şarkı çalmaya başlıyor ve arabadaki herkes yüzünde gülümseme ile bu şarkıya eşlik ediyor. Sonra düşünmeye başlıyorsunuz hepinizin bildiği başka hangi şarkılar olabilir diye. Biz size yardımcı olalım.

1- Tarkan – Acayipsin 
Babam nereden bilsin bu şarkıyı diye düşünmeyin. 90’larda yaşanan o çılgınlık elbetteki bir yerlerden kulaklara çalındı. Star olmanın manası da bu oluyor. Hiç beklemediğiniz birinden de duyabileceğiniz bir şarkıya sahipseniz sırtınız yere gelmez.

2- Orhan Gencebay – Batsın Bu Dünya 
1973 yılında piyasaya çıktığında büyük bir başarı yakalayan şarkıyı günümüz gençliğinin de ezbere bildiğini düşünürsek, listemizin başlığına en iyi uyan şarkılardan biri olduğu konusunda emin olabiliriz.

3- Barış Manço – Arkadaşım Eşşek 
Barış Manço’nun dillere pelesenk olmuş birçok şarkısı gibi Arkadaşım Eşşek de herkes tarafından bilinir. Bir çocuk şarkısı sanılmasına karşın pastoral bir özlemi dile getiren sözleriyle Manço’nun dehasının örneklerinden biridir. Bir yerde duyarsınız ve söylemeye başlarsınız, herkes gibi.

4- Safiye Ayla – Çile Bülbülüm 
Bir nevi eğlence ortamlarının milli marşı sayılabilecek bu klasik eserin bu kadar yaygın bilinmesinin nedenlerinden biri de Duman’dan Bülent Ersoy’a kadar birçok defalar yorumlanmış olmasıdır.

5- Ajda Pekkan – Kimler Geldi Kimler Geçti 
Geldik Türk müziğinin süperstarına. Sadece Ajda Pekkan ismi bile bizler için çok şey ifade eder. İmajı, güzelliği, sesi ve şarkılarıyla her neslin hafızasına kazınan Pekkan’ı beğenmeyen bu arabadan insin.

6- Kalamış – Münir Nurettin Selçuk 
Bir başka Çile Bülbülüm örneği daha diyebileceğimiz şarkıyı bizler eller havaya olarak söylerken, anne ve babalarımız üstat Münir Nurettin tarafından dinleme şansına sahiptiler. Yeni neslin güncel youmlarını dinleyerek aramıza katılmasıyla, tatlı huzur hepimize sirayet ediyor.

Kaynak: Doğan Burda

 

Admin 191 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50