Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Kupayı Beşiktaş, 18 Milyonu Gaziantep Aldı!

Kupayı Beşiktaş, 18 Milyonu Gaziantep Aldı!

 

Kupayı alan siyah beyazlı takımın taraftarı Gaziantep’te 18 milyon lira bıraktı. 2 günlük hafta sonu tatilini Gaziantep’te geçiren 30 bin taraftar Gaziantep’in mutfak ve kültürel yerlerini gezerek şehre ekonomik katkıda bulundu.

Gaziantepspor’u 4- 0 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan eden ederek taraftarını sevince boğan Beşiktaş’ın taraftarı da Gaziantep’i sevince boğdu. İki günlük hafta sonu tatilinde iki takımın futbol müsabakasını izlemek için Gaziantep’e gelen 30 bin siyah beyazlı taraftarın bulunduğunu belirten Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, kentte konaklayan 30 bin kişinin sadece yüzde 20’sinin alışveriş yaptığı düşünüldüğünde toplamda 18 milyon liralık bir harcama yapıldığını söyledi. Şehre gelen taraftarların stadyumda oynanan karşılaşmayı izlemenin yanı sıra, kentin kültürel ve turistik yerlerini gezdiklerini, kendin kendine has özelliklerini barındıran mutfağından lezzetleri tattıklarını belirten Hıdıroğlu, yapılan karşılaşmanın şehrin ekonomisine büyük katkısı olduğunu, müsabaka için şehre gelen taraftarları tekrar beklediklerini söyledi.

Ramazan Olmasına Rağmen

Şehre gelen 30 bin taraftarın Gaziantep ticaretine 18 milyon lira gibi iyi bir katkı yaptığını belirten Hıdırlıoğlu, hafta sonu 2 günlük kısa bir süreç olmasına rağmen ekonomik açıdan yaptığı katkının çok önemli olduğunu söyledi. Ramazan ayı olmasına rağmen hareketli bir süreç yaşandığını belirten esnaf ise, sporda kaybetseler de ticarette kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Gaziantep Dünya Şehri

Şehre futbol müsabakası için geldiklerini ancak gelmişken şehrin güzelliklerini de keşfetmek istediklerini belirten Beşiktaşlı taraftarlar ise, şehrin mutfağı ve kültürü ile dünyada görülmesi gereken ender yerlerden biri olduğunu, Gaziantep’in bir dünya şehri olduğunu söylerken, şampiyonluk sevincini bu şehirde yaşamanın da ayrı bir mutluluk getirdiğini söyledi.

Admin 195 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50